Pożyczka pod mieszkanie – na czym polega?

pożyczka pod mieszkanie

W dobie kryzysu, gdy ilość dłużników dawno przekroczyła 2,2 mln w Polsce, jak grzyby po deszczu pojawiają się produkty parabankowe. Pożyczka pod mieszkanie od dłuższego czasu funkcjonuje na rynku instrumentów finansowych. Produkt ten jest atrakcyjną alternatywą dla pożyczki hipotecznej. 

W dzisiejszych czasach trudno jest wskazać osobę, która nie korzystała nigdy z instrumentów finansowych. Znaczna część osób, została wpisana do BIK, przez kłopoty z terminowym regulowaniem zobowiązań, przez co przez okres 5 lat od momentu spłaty zobowiązania, będą mieli problem z zaciąganiem innych pożyczek bankowych. Na ratunek przychodzą firmy pożyczkowe, oferujące pożyczki pod mieszkanie na atrakcyjnych warunkach. Każdy kto posiada mieszkanie własnościowe lub spółdzielczo-włanościowe prawo do nieruchomości może starać się o pożyczkę pod mieszkanie na dowolny cel.

Dla kogo jest pożyczka pod mieszkanie?

Produkt ten skierowany jest do podmiotów prawnych jak i osób fizycznych. Wystarczy przedstawić dokumenty własności mieszkania i można ubiegać się o pożyczkę pod mieszkanie. Rzadko się zdarza, że firmy prywatne weryfikują zdolność kredytową pożyczkobiorcy, ale mimo wszystko, oczekują oświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Dzięki pożyczce pod mieszkanie, można spłacić dotychczasowe zobowiązania i zamienić je na jedną ratę. Powszechne stało udzielanie pożyczki pod mieszkanie na spłatę prywatnego inwestora, komornika czy innych zobowiązań. Pożyczka pod mieszkanie jest dla dłużników jak i osób z czystą historią kredytową.

Czym jest pożyczka pod mieszkanie?

To produkt finansowy porównywany do pożyczki hipotecznej bez BIK. W zamian za uzyskane środki finansowe zostaje ustanowione zabezpieczenie na mieszkaniu na okres spłaty pożyczki. W dniu spłaty mieszkanie zostaje zwolnione z długu. Okres finansowania oraz koszty ustalane są indywidualnie.

Jak uzyskać pożyczkę pod mieszkanie?

Pożyczka pod mieszkanie może zadziwiać prostotą. Wystarczy złożyć wniosek o pożyczkę lub zostawić do siebie kontakt. Pracownik skontaktuje się i płynnie przeprowadzić Państwa przez  całą procedurę pożyczkową. Po wstępnej decyzji pozytywnej, otrzymają Państwo listę dokumentów niezbędnych do uzyskania pożyczki pod mieszkanie. Komplet dokumentów należy dostarczyć do doradcy i oczekiwać terminu podpisania umowy u notariusza. Cała procedura może potrwać od kilku do kilkunastu dni. Informację o kosztach, okresie spłaty i inne uzyskają Państwo u doradcy.

 

 

 

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.